Jmenuji se Eliška Jandová a v následujících řádcích vám shrnu svůj příběh a proč Lotosanky vznikly.

Narodila jsem se v Trutnově, kde jsem až do roku 2016 žila, poté jsem se přestěhovala do Prahy. V roce 2018 se mi narodila holčička, kterou jsem od jejího půl roku vychovávala sama. Asi nemusím zdůrazňovat, že rodičovský příspěvek rozhodně nepokryje všechny náklady na život, tak se začaly ztenčovat i naše finanční rezervy, ale do práce jsem se jako zdravotní sestra zatím nemohla vrátit. Nabídek na časově flexibilní práci za dobré peníze, ještě jen na pár hodin, taky moc nebylo, ale dostala jsem se k úklidům Airbnb apartmánů, za to jsem dostala fajn peníze a zároveň jsem mohla věnovat čas i své dceři.

Díky této zkušenosti vím, že rodiče, kteří zůstanou s dětmi sami, to mají zatraceně těžké a ve spoustě případů řeší ty stejné problémy, takže každá taková pracovní příležitost jim hodně pomůže. Naše společnost se ale nezaměřuje jen na svobodné rodiče, chceme dát příležitost i lidem v důchodu nebo třeba studentům, kteří si chtějí, a v mnoha případech také potřebují, přivydělat.

 

Jmenuji se Jana Šárközi a v následujících řádcích vám shrnu svůj příběh

Narodila jsem se v Trutnově v roce 1986, po základní škole jsem studovala Střední oděvní obor dámská krejčová. Po škole jsem začala pracovat pro Karu Trutnov a poté pro společnost Siemens.
V roce 2009 se mi narodil syn. Jelikož nejsem úplně typ, který by byl jen doma, rozhodla jsem se, v synových devíti měsících, kývnout na pracovní nabídku v merchandising, kterou jsem dělala do roku 2020. Mezi tím se mi v roce 2015 narodil druhý syn a do práce jsem se tentokrát vrátila už po šestinedělí. Roku 2016 jsem se rozvedla a zůstala s kluky sama, a tudíž bylo potřeba vyřešit náš finanční rozpočet. Má práce byla časové flexibilní, proto jsem mohla přidat druhou práci a to pro Hotel Patrie na pozici hlavní pokojské.
 
Toho roku 2020 se mi stala těžká autonehoda. Zůstala jsem doma po dvou operacích, bez peněz, bez práce a odkázaná na pomoc rodičů. Dala jsem se dohromady, našla životního partnera, který má také své dva syny z předchozího vztahu a je zároveň otcem naší dcery, teď již dvouleté Natálie. A při poslední rodičovské dovolené jsem našla skvělou pracovní příležitost u firmy Lotosanky. Nic bych neměnila.